Lifting facial , sau minilifting ...chirurgical.

Lifting facial , sau minilifting ...chirurgical.

Ana  |  Vizitatorul  |  Braila
  • 2 răspunsuri
Buna seara!
Doresc a-mi face un refresh facial , o ridicare chirurgicala frumoasa, fara chip de mimoza.
Am 48 de ani, arat bine, dar imi simt fata cazuta usor . Doresc sa intervin acum pentru a nu lasa timpul sa-si faca damblaua la maxim.Nu fumez, nu alcol, nu cafea, nu zahar.
Dr. Radu Adriana  |  Basic member  |  Chirurgia plastica  |  Bucureşti
  • 25 răspunsuri
  • 11 Aprecieri
Buna seara,
Date fiind informatiile pe care le-ati furnizat, probabil in cazul dumneavoastră este indicat un minilifting ( sau un lifting cu cicatrice limitată -“Short scar lifting”) , prin intermediul căruia se ridica etajul mediu si inferior facial, si porțiunea superioara a gâtului. Costul unei astfel de operații este de aprox 1800 euro. Desigur, doar in urma unei consultații se poate decide care e cea mai buna metoda in cazul dumneavoastră .
O seara frunoasa !
Dr Adriana Radu
  • 2 răspunsuri
Buna ziua!
Multumesc de abilitatea raspunsului. Problemele pe care le vad eu sunt :
-un pic de falcute
- piele flasca gat sub barbie
- sub ochi, piele subtire ridata, buhaita
Am tiroida hashimoto...
Zi cu spor !

Raspundeti la Ana

Dr. Radu Adriana  |  Basic member  |  Chirurgia plastica  |  Bucureşti
  • 25 răspunsuri
  • 11 Aprecieri
“Falcutele “ si pielea flască de sub barbie pot fi rezolvate prin lifting , in schimb pentru pielea ridata de sub ochi probabil se vor impune alte intervenții, fie minim invazive ( Injectabile , laser, etc) , fie chirurgicale ( blefaroplastie inferioară ) .
O zi frumoasa !
Dr Adriana Radu
Dr. Banacu Ana Luminita  |  Premium member  |  Chirurgia plastica  |  Bucureşti
  • 359 răspunsuri
  • 47 Aprecieri
Va rog sa Trimiteți câteva fotografii fata , oblic si profil pentru aprecierea aspectului.
  • 2 răspunsuri
Buna ziua !
Multumesc de raspuns, zi cu spor!
Clinica Zetta  |  Premium member  |  Bucureşti
  • 6 răspunsuri
  • 2 Aprecieri
Buna ziua. Va rog sa ne trimiteti cateva fotografii pentru a va putea face recomandari privind interventia dorita. De asemenea, va asteptam la o consultatie in cadrul Clinicii Zetta pentru a discuta direct cu medicii nostri. Cu stima, echipa Zetta. Va dorim o zi frumoasa
Mai multe recenzii precum aceasta
  Este de valoare
Dl dr. Parasca este un profesionist serios, atent, comunicativ, rabdator, prietenos. Mi-a placut in primul rand ca m-a ascultat si incercat sa inteleaga ce vreau si de ce vreau. In continuare mi-a... Mai multe 
Tenul meu arata impecabil
Lifting facial
  Este de valoare
Corectia ridurilor este necesara de la o varsta! Insa este foarte important ce chirurg estetician alegem pentru realizarea acestei proceduri. Eu una am apelat numai la dr. Silvia Stanculescu... Mai multe 

Discutii - Forum

Despre ce este vorba numarul de raspunsuri Ultimul răspuns
Lifting facial , sau minilifting ...chirurgical.  6 17.04.2018
Rinoplastie + Lifting facial  4 27.09.2017
lipoliza  11 20.11.2017
reconstructie post operatorie faciala  1 18.07.2011
Ce înseamnă termenul lifting SMAS?  POPULAR  2 17.03.2012
Arata toate discutiile despre subiect Lifting facial

Probleme/Indicaţii corelate

Specialişti din regiunea dumneavoa