Abdominoplastie si liposuctie in cadrul aceleiasi interventii

Abdominoplastie si liposuctie in cadrul aceleiasi interventii

irina  |  Vizitatorul  |  Bucharest
  • 4 răspunsuri
Buna seara, va rog frumos sa imi spuneti daca operatia de abdominoplastie si liposuctie (abdomen superior si laterale) se pot realiza in acelasi timp!
Dr. Banacu Ana Luminita  |  Premium member  |  Chirurgia plastica  |  Bucureşti
  • 357 răspunsuri
  • 45 Aprecieri
Da, de obicei așa se realizează .
Dr. Emanuel Albu  |  Premium member  |  Chirurgia plastica  |  Bucureşti
  • 32 răspunsuri
  • 13 Aprecieri
Bună ziua

Da, sigur, se poate face în cadrul aceleiași intervenții, recuperarea fiind simultana.

O zi superba va doresc
Dr. Silvia Stanculescu  |  Premium member  |  Chirurgia plastica  |  Bucureşti
  • 95 răspunsuri
  • 13 Aprecieri
Buna ziua! Da, sigur. Este chiar indicat. Daca aveti alte intrebari ma puteti contacta pe office@ metamorphosiscenter.ro
Toate cele bune!
Dr. Lucian Popa MD PhD  |  Basic member  |  Chirurgia plastica  |  Iasi
  • 56 răspunsuri
  • 21 Aprecieri
Indicatia este absoluta. Un bun rezultat pentru operatia de abdominoplastie impune liposuctia asociata. Esthetic Center
Ama  |  Vizitatorul  |  Ostfold
  • 2 răspunsuri
  • 1 Apreciere
Bineinteles cå este posibil, eu am avut o interventie de total abdominoplastie cu coaserea muschilor abdominali, inlåturarea herniei ombilicara , lipoduptie abdomen, spare si pårti laterale. Timpul operatie total 4 ore in norcozå totala.
irina  |  Vizitatorul  |  Bucharest
  • 4 răspunsuri
Imi puteti spune va rog care a fost costul operatiei? Multumesc

Raspundeti la irina

Ama  |  Vizitatorul  |  Ostfold
  • 2 răspunsuri
  • 1 Apreciere
Eu am efectuat abdominoplastia in Oslo la clinica privatå Fornebuklinikken si ma costat 79 000 de coroane norvegiene, In jur de 40 000 de ron.
Mai multe recenzii precum aceasta
Anonymous
profesionist de exceptie
Abdominoplastie
  Este de valoare
Horia Siclovan este OM si profesionist de exceptie ìn egalà màsurà. Umanismul si altruismul sàu transpar din personalitate. Profesionist inteligent, liber, original, creativ si nonconformist (ìn... Mai multe 
Anonymous
  Este de valoare
Un avocat de la București, sa întâlnit cu Dr. Ercan în spital turc din Chișinău. Am aflat despre el este că acesta este un doctor foarte bun cu experiență, și a lucrat timp de mulți ani în America.... Mai multe 

Conţinuturi video legate tematic

Proceduri relevante

Probleme/Indicaţii corelate

Specialişti din regiunea dumneavoa